خدمات مرکز ترک اعتياد


مقالات و سوابق بیماران

 • مصرف سیگار در ایران

  تعداد افراد سیگاری در جامعه ی ایران بنا به آمار معاونت سلامت وزارت بهداشت و درمان ده میلیون نفر است. سالانه صدها هزار نفر در اثر مصرف سیگار در ایران می میرند. طبق قانون مصوب آذر 85 محدودیت های شدید برای مصرف سیگار بوجود آمده، اما علیرغم این امر میزان مصرف سیگار روبه افزایش است. سالانه پنجاه و پنج میلیارد نخ سیگار در ایران مصرف می...

  ادامه مطلب...
 • اختلال هذیانی و اختلال روانپریشی مشترک

  هذیان باور ثابت غلطی است که هماهنگ با فرهنگ فرد نیست. هذیان ها جزو جالب ترین علایم روانپزشکی هستند زیرا بسیاری از مردم ممکن است انواع بسیار زیادی از باورهای غلط داشته باشند و از سوی دیگر درمان هذیان دشوار است. اختلال هذیانی هنگامی تشخیص داده می شود که هذیان های غیر غریب (Nonbizarre) به مدت حداقل یک ماه وجود داشته باشند و قابل انتساب...

  ادامه مطلب...
 • کافئین

  یکی از مواد محرک خفیف طبیعی و قانونی، کافئین است که اساساً به صورت قهوه، چای، شکلات و نوشیدنی های کولادار و دیگر محصولات نظیر داروهای سرد مورد مصرف قرار می گیرد. به عنوان یک حقیقت، کافئین دارویی است که تقریباً هر کسی آن را مصرف کرده است و غیر از موارد مصرف مطرح شده، کافئین در بسیاری از داروهای تجویزی و غیرتجویزی مانند قرص های مسکن...

  ادامه مطلب...

زمان مناسب برای رابطه جنسی

زمان مناسب برای رابطه جنسی

میل جنسی یكی از موضوعات بسیار پیچیده است. یكی از دلایل این پیچیده بودن مساله زمانی-زیستی میل جنسی است.
شاید به این مساله توجه كرده باشید كه برخی افراد صبح ها میل جنسی بیشتری دارند در حالی كه برخی افراد شب ها گرایش بیشتری به برقراری رابطه پیدا می كنند....

در برخی افراد در زمستان میل جنسی كاهش می یابد و در برخی دیگر برعكس. دانشمندان تاكنون موفق به شناسایی بیوریتم های مختلفی شده اند كه پاسخگوی نیازهای ماست و می تواند به توانایی های ما ریتم خاصی بدهد. میل جنسی نیز بدون شك از این محدوده خارج نیست.

برخی سیكل های درونی مربوط به سلول ها یا ترشح هورمون ها و برخی سیكل های بیرونی مانند روز و شب و فصل ها بر میزان و شدت میل جنسی تاثیر می گذارند. 

نعوظ صبحگاهی نشانه چیست؟

برخی به اشتباه گمان می كنند نعوظ صبحگاهی به معنی تمایل مرد به برقراری رابطه جنسی در ساعات اولیه روز است. در حالی كه این تفكر اشتباه است. در واقع در آغاز روز، بین ساعت 7 تا 9 میزان دو هورمون تستوسترون و كورتیزول افزایش می یابد.

فعالیت همزمان این دو هورمون نشانه ای واضح دارد كه همان نعوظ است. این موضوع هیچ ارتباطی به تمایلات جنسی ندارد مگر اینكه فردی بخواهد از آن در این جهت استفاده كند.

تا 7 عصر بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی:

ساعت 5 تا 7 عصر از نظر بیولوژیك بهترین زمان برای برقراری یك رابطه جنسی در مردان است زیرا انرژی در حداكثر است و تمامی حس ها بیدارند. در زنان این موضوع ارتباط نزدیكی با سیكل ماهانه آنها دارد. میل جنسی در زنان دقیقا قبل از تخمك گذاری بسیار بالاست. برای كسانی كه می خواهند این روز را محاسبه كنند باید گفت 14 روز بعد از اولین روز قاعدگی روز تخمك گذاری است و میل جنسی كمی قبل از آن بسیار افزایش می یابد و مشخصه بارز آن ترشحات بیشتر است.

البته این موضوع از یك خانم تا خانم دیگر متفاوت است. برخی خانم ها قبل از آغاز پریود یا حتی طی دوره میل جنسی بالایی دارند در حالی كه برخی دیگر دچار نشانگان نزدیك ماه می شوند و بعد از اتمام دوره پریود میل جنسی آنها افزایش می یابد اما در مورد مردان زمان مشخصی در طول ماه برای افزایش یا كاهش میل جنسی وجود ندارد.

تابستان میل جنسی بیدار است:

بر اساس آمار فروش كاندوم به نظر می رسد میل جنسی در تابستان بیش از زمستان فعال است. در واقع نور شدید تابستان برخی ساختارهای دخیل در هورمون های جنسی مانند هیپوتالاموس و هیپوفیز را فعال می كند و سبب می شود میزان انرژی و تمایل جنسی افزایش یابد. مساله دیگر كه سبب افزایش میل جنسی در تابستان می شود وجود فرومون های موجود در عرق است. شاید این تركیبات به نظر خیلی مهم نرسند و بر میل جنسی تاثیر مستقیم نگذارند ولی تاثیر مستقیمی بر احساسات و جذب دو جنس مخالف به هم دارند.

نكته دیگر اینكه میزان ترشح تستوسترون در مردان در این فصل بالا می رود و باعث تلاش بیشتر و گرایش بالاتر به سمت كار، ورزش و البته رابطه جنسی می شود.

تگها : اختلالات جنسی , مشکلات جنسی , بیماری های جنسی , رابطه جنسی