خدمات مرکز ترک اعتياد


مقالات و سوابق بیماران

 • درمان اختلال وسواسی جبری با نوروفیدبک

  آیا شما از اینکه اشیا مرتب نیستند دچار پریشانی می شوید؟ آیا بعد از اینکه هر بار کسی به دستگیره های در اتاقتان دست می زند، آنها را تمیز می کنید؟ آیا برای اینکه پایتان روی خطوط پیاده رو نرود قدم هایتان را کوتاه و بلند می کنید یا اینکه پس از دست دادن یا لمس اجسام باید دست هایتان را چندین بار بشویید؟ احساس اجبار به انجام اینگونه کارها...

  ادامه مطلب...
 • علائم رفتاری و بالینی مصرف مواد محرک

  یک گروه، علائم و نشانه هایی هستند که به دنبال مصرف اخیر مواد محرک پدید می آیند. این گروه علائم را به طور کل علائم مسمومیت می گویند و مرحله ای است که ماده محرک به تازگی مصرف شده و علائم بالینی آن در فرد مصرف کننده بروز کرده است. توجه داشته باشید که در روان پزشکی علائم مسمومیت به حضور فعال مواد مخدر در بدن اطلاق می شود و با معنی بیش...

  ادامه مطلب...
 • درمان اعتیاد

  آیا اعتیاد یک بیماری است؟ نیاز به درمان دارد؟ بله مسلماً، اعتیاد یک نوع بیماری مغز است هر چند علاوه بر عوامل محیطی (مانند دسترسی بیشتر به مواد، مقبولیت اجتماعی و فشار همسالان و...) عوامل ساختاری و عملکردی متفاوت مغز افراد مستعد می تواند منجر به شروع مصرف مواد گردد، مصرف مکرر یک ماده شیمیای اعتیاد آور (ماده ی سمی برای مغز) موجب...

  ادامه مطلب...

زمان مناسب برای رابطه جنسی

زمان مناسب برای رابطه جنسی

میل جنسی یكی از موضوعات بسیار پیچیده است. یكی از دلایل این پیچیده بودن مساله زمانی-زیستی میل جنسی است.
شاید به این مساله توجه كرده باشید كه برخی افراد صبح ها میل جنسی بیشتری دارند در حالی كه برخی افراد شب ها گرایش بیشتری به برقراری رابطه پیدا می كنند....

در برخی افراد در زمستان میل جنسی كاهش می یابد و در برخی دیگر برعكس. دانشمندان تاكنون موفق به شناسایی بیوریتم های مختلفی شده اند كه پاسخگوی نیازهای ماست و می تواند به توانایی های ما ریتم خاصی بدهد. میل جنسی نیز بدون شك از این محدوده خارج نیست.

برخی سیكل های درونی مربوط به سلول ها یا ترشح هورمون ها و برخی سیكل های بیرونی مانند روز و شب و فصل ها بر میزان و شدت میل جنسی تاثیر می گذارند. 

نعوظ صبحگاهی نشانه چیست؟

برخی به اشتباه گمان می كنند نعوظ صبحگاهی به معنی تمایل مرد به برقراری رابطه جنسی در ساعات اولیه روز است. در حالی كه این تفكر اشتباه است. در واقع در آغاز روز، بین ساعت 7 تا 9 میزان دو هورمون تستوسترون و كورتیزول افزایش می یابد.

فعالیت همزمان این دو هورمون نشانه ای واضح دارد كه همان نعوظ است. این موضوع هیچ ارتباطی به تمایلات جنسی ندارد مگر اینكه فردی بخواهد از آن در این جهت استفاده كند.

تا 7 عصر بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی:

ساعت 5 تا 7 عصر از نظر بیولوژیك بهترین زمان برای برقراری یك رابطه جنسی در مردان است زیرا انرژی در حداكثر است و تمامی حس ها بیدارند. در زنان این موضوع ارتباط نزدیكی با سیكل ماهانه آنها دارد. میل جنسی در زنان دقیقا قبل از تخمك گذاری بسیار بالاست. برای كسانی كه می خواهند این روز را محاسبه كنند باید گفت 14 روز بعد از اولین روز قاعدگی روز تخمك گذاری است و میل جنسی كمی قبل از آن بسیار افزایش می یابد و مشخصه بارز آن ترشحات بیشتر است.

البته این موضوع از یك خانم تا خانم دیگر متفاوت است. برخی خانم ها قبل از آغاز پریود یا حتی طی دوره میل جنسی بالایی دارند در حالی كه برخی دیگر دچار نشانگان نزدیك ماه می شوند و بعد از اتمام دوره پریود میل جنسی آنها افزایش می یابد اما در مورد مردان زمان مشخصی در طول ماه برای افزایش یا كاهش میل جنسی وجود ندارد.

تابستان میل جنسی بیدار است:

بر اساس آمار فروش كاندوم به نظر می رسد میل جنسی در تابستان بیش از زمستان فعال است. در واقع نور شدید تابستان برخی ساختارهای دخیل در هورمون های جنسی مانند هیپوتالاموس و هیپوفیز را فعال می كند و سبب می شود میزان انرژی و تمایل جنسی افزایش یابد. مساله دیگر كه سبب افزایش میل جنسی در تابستان می شود وجود فرومون های موجود در عرق است. شاید این تركیبات به نظر خیلی مهم نرسند و بر میل جنسی تاثیر مستقیم نگذارند ولی تاثیر مستقیمی بر احساسات و جذب دو جنس مخالف به هم دارند.

نكته دیگر اینكه میزان ترشح تستوسترون در مردان در این فصل بالا می رود و باعث تلاش بیشتر و گرایش بالاتر به سمت كار، ورزش و البته رابطه جنسی می شود.

تگها : اختلالات جنسی , مشکلات جنسی , بیماری های جنسی , رابطه جنسی