امروزه نوروفیدبک به درمان بسیاری از اختلالات روحی کمک می کند. با توجه به تاریخچه نوروفیدبک و استفاده از آن در درمان برخی از بیماری ها، تیک عصبی یکی از بیماری هایی است که با استفاده از نوروفیدبک می توان آن را درمان کرد.

تیک ها حرکات غیرارادی و تکراری هستند که بر اثر انقباضات ناگهانی عضلات رخ می دهد و می تواند برای افراد مشکلات زیادی بوجود آورد. نوروفیدبک یکی از روش های درمانی اصلی و موثر در درمان تیک روان درمانی می باشد که با استفاده از تکنیک های رفتاری و یا شناختی سعی در درمان این اختلال دارند.

علاوه بر روان درمانی در زمان بروز علائم در شکلی حاد و شدید معمولا درمان منجر به مصرف دارو می شود. استفاده از دارو و روان درمانی رایج ترین راه حل های درمانی این اختلال می باشد اما با گذشت زمان که با پیشرفت هایی از درمان همراه بوده است نیاز به مصرف دارو را کمتر و در نهایت رسیدن به هدف درمانی را سرعت بخشیدند.

نوروفیدبک از جمله درمان های موثری است که عوارض دارو را در پی نداشته و سختی و مسیر طولانی مدت زمانی را درمان نمی طلبد.

در نوروفيدبك، به غير از امواج مغزيِ خودِ فرد، چيز ديگري در امر درمان، دخيل نيست. در طي جلسات نوروفيدبك، فرد روي صندلي راحتي در كمال آرامش مي‌نشيند، يا دراز مي‌كشد و سه الكترودـ ۲ الكترود به گوش‌ها و يكي به قسمت خاصي از سر وي‌ ـ با استفاده از ژل چسبانده مي‌شود. برنامه درماني از طريق صفحه كامپيوتري كه در مقابل فرد قرار دارد ارائه مي‌گردد. اين برنامه‌ها اغلب شبيه به بازي‌هاي كامپيوتري هستند، با اين تفاوت كه تنها ذهن و مغز فرد است كه بازي را انجام مي‌دهد.

با تكرار و تمرين اين بازي‌ها، مغز ياد مي‌گيرد كه براي رسيدن به بهترين نتيجه بايد چه كار كند، كه اين كار به درمان كودك و تنظيم شدن امواج و فعاليت‌هاي مغز او مي‌انجامد.

کلینیک روانپزشکی و درمان اعتیاد دی با استفاده از نوروفیدبک به درمان اختلالات روحی و روانی و اعتیاد کمک کرده و در طی مدت فعالیت خود توانسته است بیماران زیادی را با این روش درمان نماید.

نظر بدهید