خدمات مرکز ترک اعتياد


مقالات و سوابق بیماران

 • دو عامل ضروری در بهبودی و درمان اعتیاد

  اعتیاد یک بیماری است که هر چه سریعتر می بایست برای درمان آن اقدام شود. باید با فرد معتاد بعنوان یک بیمار رفتار شود و با درمان های تخصصی این مشکل برطرف شود. اما چطور ممکن است در روند درمان اعتیاد بهبودی رخ دهد؟ دو عامل ضروری در این زمینه ضروری است: افراد معتاد باید اعتقادشان به توانایی طرز فکرشان را از دست بدهند. آنها باید یاد...

  ادامه مطلب...
 • اختلال افسرده خویی

  معمول ترین خصایص اختلال دیس تایمی یا افسرده خویی عبارت است از وجود خلق افسرده در بیشتر روزها و در بیشتر اوقات روز. افسرده خویی با احساس بی کفایتی، احساس گناه ، تحریک پذیری و خشم، انزوا از جامعه، از دست دادن علایق و بی کفایتی و فقدان بهره وری همراه است. اصطلاح "دیس تایمی" که به معنای کج خلقی است در 1980 وضع شد. اکثر بیمارانی را...

  ادامه مطلب...
 • اضطراب

  اضطراب پدیده ای محوری است که نظریات روان پزشکان زیادی حول آن شکل گرفته است. بنابراین اصطلاح "اضطراب" در نظریه روانپزشکی و نیز در تحقیقات متمرکز بر علوم اعصاب و مکاتب مختلف فکری تحت تاثیر اصول شناختی رفتاری نقش محوری دارد. اختلالات اضطرابی با عوارض زیادی همراه اند و اغلب مزمن شده و نسبت به درمان مقاوم هستند. این اختلالات را...

  ادامه مطلب...

ضرورت آموزش جامع و اصولي به خانواده‌ها براي پيشگيري از اعتياد

مسئول بسيج جامعه زنان با اشاره به اينكه آموزش جامع و اصولي به خانواده‌ها براي پيشگيري از اعتياد ضرروت دارد، گفت: بسيج جامعه زنان آمادگي دارد اقدامات لازم را در جهت همكاري با ستاد مبارزه با مواد مخدر براي مبارزه و پيشگيري از اعتياد در كنار ساير دستگاه‌هاي دولتي و غير دولتي انجام دهد.

مهين نوروزي فر در گفت‌وگو با روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهارداشت: مبارزه با اعتياد و مواد مخدر نياز اساسي به فرهنگ سازي و آموزش جامع و اصولي به خانواده‌ها دارد. اين مساله در صورت توجه به ان مي‌تواند نتايج مطلوب و ماندگاري را به همراه داشته باشد.

وي افزود: متأسفانه امروزه بسياري از اموزش‌هاي ارائه شده در جهت پيشگيري و مبارزه با اعتياد سوري بوده و به صورت اصولي به افراد جامعه به ويژه جوانان و نوجوانان ارائه نمي‌شود لذا نمي‌توان انتظار موفقيت‌هاي پايدار در اين حوزه را داشت. مسئول بسيج جامعه زنان با اشاره به اينكه امسال توسط رهبر معظم انقلاب به سال اقدام و عمل نامگذاري شده است، افزود: اين مسأله بايد در دستور همه سازمان‌ها قرار گيرد تا آينده اي درخشان را در ايران اسلامي شاهد باشيم. همچنين اين شعار سبب شده اعتياد به صورت كامل ريشه كن شود چرا كه با عملياتي كردن برنامه‌ها توفيق‌ها حاصل خواهد شد.

نوروزي فر با بيان اينكه متأسفانه قبح سيگار و قليان كشيدن در ميان خانواده‌ها در حال نابودي است، عنوان كرد: استعمال اين مواد فرد را چندگام به اعتياد مواد مخدر نزديك تر مي‌كند و اينكه اعضاي خانواده اين موضوع را يك پرستيژ يا كلاس معرفي كنند واقعا آسيب زا بوده و ناهنجاري‌هاي اجتماعي را به دنبال دارد. وي گفت: مبارزه با اعتياد و مواد مخدر اقدامات فرهنگي توسط دولت و مردم را طلب مي‌كند. اينكه فقط مسئولان پاي كار آيند به جواب و نتيجه نخواهيم رسيد لذا مشاركت مردم در رفع اين مشكل از ضروريات است.

مسئول بسيج جامعه زنان با تأكيد بر اينكه نظارت بر آرايشگاه‌هاي زنانه بايد به صورت جدي انجام شود، اظهارداشت: امروزه بسياري از دختران و زنان ما ناآگاهانه و به دليل كسب زيبايي و لاغري به سمت اين مواد رفته كه آرايشگاه‌ها يكي از سر منشاءهاي آن محسوب مي‌شود. لذا بازديد سرزده از اين اماكن جهت پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي همچون اعتياد بسيار حائز اهميت است.

نوروزي فر به موضوع زندانيان و آسيب‌هايي كه براي خانواده‌هاي آنها مطرح است، اشاره كرد و گفت: اين موضوع سبب بروز چالش هاي فراوان در جامعه به ويژه اعتياد شده است لذا براي درمان به موقع معتادان بايد اقدام و اشتغالزايي خانواده زندانيان و معتادان بهبود يافته را فراهم كرد تا شاهد افزايش نرخ اعتياد و يا بازگشت مجدد معتادان بهبود يافته به چرخه اعتياد نباشيم.

وي با بيان اينكه بسيج در بيش از 28 قشر فعاليت دارد، خاطرنشان ساخت: بسيج جامعه زنان يكي از اين بخش‌ها بوده و آمادگي دارد اقدامات لازم را در جهت همكاري با ستاد مبارزه با مواد مخدر براي مبارزه و پيشگيري از اعتياد در كنار ساير دستگاه‌هاي دولتي و غير دولتي انجام دهد.

مسئول بسيج جامعه زنان در پايان گفت: در همين راستا سال گذشته چندين جلسه اصلي در حوزه مبارزه با اعتياد و راهكارهاي پيشگيري از اين مسئله و رفع معضل كاهش سن اعتياد برگزار كرديم.
منبع خبر: روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر 95.03.08 

تگها : اعتیاد , موادمخدر