خدمات مرکز ترک اعتياد


مقالات و سوابق بیماران

 • نالترکسان

  شکل خوراکی این دارو در 1984 از طرف FDA جهت درمان وابستگی مواد افیونی در مورد تأیید قرار گرفت. جالب اینکه تقریباً در همان سال ها از طرف NIDA(موسسه ملی سوء مصرف دارو) راهنمای تولید Guidelineنالترکسان مداوم رهش تعیین و اعلام شد. در این راهنما کسب سطح خونی دو نانوگرم در میلی لیتر، فرمولاسیون ساده، ایمنی و بالاخره سهولت نسبی تولید انبوه مورد...

  ادامه مطلب...
 • سندرم های کم توانی ذهنی ژنتیکی

  رفتارهای اختصاصی و پیش بینی کننده ای با برخی سندرم های ژنتیکی کم توانی ذهنی ارتباط دارند. این فنوتیپ های رفتاری طبق تعریف، سندرمی از رفتارهای ملموس هستند که احتمال بروز آنها در افراد دچار برخی ناهنجاری های ژنتیک بیشتر است. نمونه های فنوتیپ های رفتاری در سندرم های ژنتیکی نظیر سندرم x شکننده، سندرم پرادر-ویلی و سندرم داون دیده می...

  ادامه مطلب...
 • بنزودیازپین ها

  کلردیازپوکساید اولین بنزودیازپینی بود که در سال 1959 معرفی شد دیازپام در ساال 1963 در دسترس قرار گرفت. طی سه دهه بعد، به دلیل ایمنی بالاتر و تحمل پذیری بهتر، بنزودیازپین ها جای داروهای خواب آور و ضد اضطراب قدیمی را گرفتند. نام بنزودیازپین ها از ساختمان مولکولی آنها گرفته شده است. از آنجا که بنزودیازپین ها اثرات رخواتزایی و ضد...

  ادامه مطلب...

شیشه چیست

شیشه چیست

شیشه از جمله موادی است که در دسته مت آمفتامین ها قرار می گیرد که در اروپا به "آیس" ، در آسیای جنوب شرقی به "شابو" و در ایران به "شیشه" معروف است. این ماده که در آزمایشگاه های غیرقانونی تولید می شود ، به شکل نبات خرد شده ، خرده شیشه و به صورت بلور و قرص است که اگر مدتی در معرض هوا قرار گیرد اسید آن تبخیر شده و در نهایت وزن آن کم و رنگ آن زرد می شود. به همین دلیل آن را در بسته های کوچک پلاستیکی بسته بندی و درب آن را پلمپ می کنند.

بعد از تجربه قرص های اکستازی در کشورهای آسیایی به ویژه آسیای جنوب شرقی این قرص ها خیلی زود بازار مصرف خود را از دست داد ، زیرا بیشتر مصرف کنندگان تمایل به تدخین مواد مصرف خود داشتند. بنابراین ، شرکت های تولید کننده قرص های اکستازی با تغییراتی در ساختار مولکولی ، آن ها را تبدیل به موادی قابل تدخین نمودند که همان شیشه است.

شیشه به راحتی و با اندک حرارتی تدخین می گردد. بسیاری از موادی که برای تولید شیشه مورد استفاده قرار می گیرد مانند مواد تمیز کننده ، اسید باتری و مواد ضد یخ ، بی نهایت خطرناکند و تأثیرات مخربی در ذهن و جسم فرد مصرف کننده می گذارند شیشه اغلب با وسیله ای شیشه ای به نام پایپ تدخین می شود. البته در مواردی این ماده را بر روی لامپ هایی مانند چراغ مطالعه ریخته و دود آن را که فاقد بوی خاصی است استنشاق می کنند. گاهی به صورت خوراکی یا تزریق وریدی نیز مصرف می شود.

اثرات مصرف شیشه مانند قرص های اکستازی است با این تفاوت که به دلیل مصرف تدخینی اثرات مصرف نسبت به سایر آمفتامین ها از 30 تا 40 دقیقه به کنتر از 10 دقیقه کاهش می یابد. از جمله نشانه های رفتاری این ماده را می توان احساس سردرگمی و گیجی ، افزایش انرژی ، اعتماد به نفس بالا ، افزایش صمیمیت و همدلی ، بی قراری و تحریک پذیری نام برد. مصرف آن در مقادیر بالا می تواند به اضطراب شدید ، هذیان ، توهم ، تشنج ، حمله قبلی ، مرگ ناشی از توقف تنفسی و پرخاشگری و خشونت شدید شود. خواب طولانی مدت و سپس افسردگی به دنبال قطع مصرف شیشه به وجود می آید.

ترک شیشه روند دشواری دارد و فرد معتاد برای ترک آن می بایست به یک کلینیک ترک اعتیاد تخصصی و مجهز مراجعه کرده و روند درمان را تحت مراقبت های بیمارستانی و زیر نظر متخصصی روانپزشکی انجام دهد. مرکز ترک اعتیاد دی آماده ارایه خدمات ترک شیشه و بستری شبانه روزی ترک اعتیاد به بیماران گرامی می باشد.

تگها : ترک اعتیاد , شیشه , اعتیاد , ترک شیشه , کلینیک ترک اعتیاد , اکستازی , مواد روانگردان , شیشه چیست