خدمات مرکز ترک اعتياد


مقالات و سوابق بیماران

 • ترک کراک

  کراک با داشتن اثرات مشابه ای مانند آمفتامین در مدت زمان اندکی باعث افزایش انرژی، نشاط و سرخوشی فرد مصرف کننده می گردد. با مصرف کراک علائمی که در فرد بروز می دهد عبارتند از: افزایش ضربان قلب تنفس سنگین بالا رفتن درجه حرارت بدن گشاد شدن مردمک چشم ها رنگ پریدگی از دست دادن اشتها تعریق بیش از اندازه تحریک پذیری و هیجان...

  ادامه مطلب...
 • نالترکسان

  شکل خوراکی این دارو در 1984 از طرف FDA جهت درمان وابستگی مواد افیونی در مورد تأیید قرار گرفت. جالب اینکه تقریباً در همان سال ها از طرف NIDA(موسسه ملی سوء مصرف دارو) راهنمای تولید Guidelineنالترکسان مداوم رهش تعیین و اعلام شد. در این راهنما کسب سطح خونی دو نانوگرم در میلی لیتر، فرمولاسیون ساده، ایمنی و بالاخره سهولت نسبی تولید انبوه مورد...

  ادامه مطلب...
 • سندرم های کم توانی ذهنی ژنتیکی

  رفتارهای اختصاصی و پیش بینی کننده ای با برخی سندرم های ژنتیکی کم توانی ذهنی ارتباط دارند. این فنوتیپ های رفتاری طبق تعریف، سندرمی از رفتارهای ملموس هستند که احتمال بروز آنها در افراد دچار برخی ناهنجاری های ژنتیک بیشتر است. نمونه های فنوتیپ های رفتاری در سندرم های ژنتیکی نظیر سندرم x شکننده، سندرم پرادر-ویلی و سندرم داون دیده می...

  ادامه مطلب...

درباره کلینیک دی

درباره کلینیک دی

 

کلینیک ترک اعتیاد و روانپزشکی دی

اولین مرکز ترک اعتیاد کشور با مجوز بخش بستری

از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی

 

معرفی کلینیک ترک اعتیاد و روانپزشکی دی

 

مقدمه :

درمان و نگهداری از بیماران دچار اختلالات روانی و بیماران سوء مصرف مواد ، از جمله دشوارترین و نیز ضروری ترین بخش های خدمات پزشکی می باشد که  نیاز به دانش تخصصی در کنار کادر تخصصی مجرب و پرسنل دوره دیده دارد. همچنین به دلیل افزایش بسیار زیاد مصرف مواد اعتیادآور ( مخدر و محرک ) در جامعه و پیچیده بودن روش‌های درمان اعتیاد ، فراهم نمودن فضای درمانی با امکانات و تجهیزات لازم و تیم ویژه چند تخصصی متشکل از روانپزشک ، متخصص بیهوشی ، پزشک عمومی ، روانشناس ، روان پرستار و ... بسیار حائز اهمیت می باشد. با توجه به محدود بودن تعداد و ظرفیت مراکز دولتی در این زمینه و به منظور ارائه خدمات هرچه کامل تر و پیشرفته تر به بیماران اعصاب و روان و نیز افراد داوطلب ترک اعتیاد ، وجود مراکز درمان اعتیاد به شکل تخصصی ، بیش از پیش احساس می شود.

کلینیک ترک اعتیاد دی ، با سال ها فعالیت در این زمینه توانسته است به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد در کشور و بالاترین میزان درمان موفق بیماران اعصاب و روان و اعتیاد شناخته شود. از افتخارات ما این است که سم زدایی فوق سریع یا UROD ، برای نخستین بار در ایران در سال 1378 توسط تیم پزشکی کلینیک ترک اعتیاد دی به سرپرستی دکتر بختیاری انجام گرفت. همچنین از سال 1382 تا به امروز کلینیک دی با گسترش خدمات و امکانات خود و به شکل کنونی خویش بی شبهه به عنوان یکی از مجهزترین و موفق ترین مراکز روانپزشکی و ترک اعتیاد کشور به صورت بیمارستانی مشغول به کار می باشد. این مرکز نه تنها در تهران شناخته شده است بلکه به دلیل کیفیت بالای خدمات و درصد بالای موفقیت در درمان بیماران و همچنین استفاده از روش های درمانی پزشکی و کاملاً تخصصی پذیرای تعداد بسیار زیادی از بیماران از شهرهای مختلف کشور از جمله کرج ، اصفهان ، مشهد ، شیراز ، تبریز ، کرمانشاه ، کرمان و ... بوده است.

این مرکز یک کلینیک ترک اعتیاد شبانه روزی بوده و در 24 ساعت شبانه روز قادر به پذیرش بیماران به شکل سرپایی ، مشاوره ، بستری و پانسیون می باشد. همچنین خدمات اورژانس در زمینه مشکلات روانپزشکی و سوء مصرف مواد نیز در این مرکز ارائه می گردد. ما قادر به پذیرش و بستری بیمارانی اورژانسی که در شرایط بسیار حاد و خطرناکی می باشند هستیم و در این خصوص راهکارهای مطمئن و تجربه شده ای را به شما پیشنهاد می دهیم.

 

در علم پزشکی ، اعتیاد یک بیماری مزمن با ریشه های روحی و روانی است و برای درمان آن نیاز به متخصص می باشد

لازم به ذکر است که این مجموعه کمپ ترک اعتیاد نیست بلکه یک بیمارستان ترک اعتیاد و روانپزشکی خصوصی می باشد که به شکل کاملاً تخصصی و حرفه ای بر روی درمان بیماران سوء مصرف مواد به صورت بستری در محیط کاملاً بیمارستانی با امکانات رفاهی و هتلی فعالیت می کند. کلینیک دی تنها مرکز کاملاً پزشکی و تخصصی می باشد که تمامی فعالیت های درمانی آن در زمینه اعتیاد زیر نظر روانپزشک ، روانشناس ، روان پرستار و ... صورت می گیرد. در این مرکز ترک اعتیاد از روش های غیر علمی و صرفاً تجربی استفاده نمی شود. روش های درمانی این مرکز تماماً بر اساس متدهای علمی و معتبر دنیا بوده و زیر نظر متخصصین با تجربه صورت می گیرد. ارسال آمبولانس جهت انتقال بیماران اورژانسی ترک اعتیاد یکی دیگر از خدمات مرکز ترک اعتیاد دی می باشد.

 

معرفی بخش های کلینیک دی

این مرکز شامل بخش های مختلف می باشد که در ذیل به اختصار توضیح داده شده است :

 

ریاست کلینیک دی :

دکتر شهرام حسام بختیاری دارای بورد تخصصی روانپزشکی از دانشگاه علوم پزشکی ایران ( انیستیتو روانپزشکی ایران - 1377 ) و عضو انجمن روانپزشکان ایران می باشد.

 

متخصصین و کادر کلینیک ترک اعتیاد دی :

-   کادر درمانی : روانپزشک ، متخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه ، پزشک عمومی ، پزشکان مشاور از سایر تخصص های پزشکی ، روانشناس بالینی ، روان پرستار ، کار درمانگر، تکنسین بیهوشی

-   کادر اداری : مسئول فنی ، مدیر داخلی ، حسابدار ، کارپرداز ، منشی

-   کار خدماتی : نگهبان ، آشپز ، تکنسین فنی ، خدمتکار آقا و خانم جهت انجام کلیه امور نظافتی و رسیدگی به بیماران

 

امکانات و فضای داخلی کلینیک دی :

این کلینیک دارای دو طبقه و دو بخش کاملاً مجزا برای خانم ها و آقایان است و در مجموع 30 تخت بستری دارد. این دو بخش دارای اتاق های عمومی ، خصوصی و خصوصی ویژه ( VIP ) می باشد. تمامی اتاق ها اعم از عمومی و خصوصی دارای کلیه امکانات رفاهی مانند یخچال ، تلویزیون ، سیستم های صوتی و تصویری ... می باشد.

اتاق خصوصی ویژه دارای سرویس بهداشتی و حمام مجزا بوده و همچنین حضور همراه در اتاق خصوصی و خصوصی ویژه امکان پذیر است.

بیماران می توانند تحت نظارت روان پرستار و روانشناس از محوطه باز حیاط ، سالن عمومی ، اتاق کار درمانی ، وسایل ورزشی و سرگرمی از جمله فوتبال دستی ، تنیس روی میز ، دوچرخه ثابت ، تردمیل ، موسیقی ، نقاشی و طراحی ، بازی های فکری ، رایانه ای و گروهی و ... استفاده نمایند.

مرکز ترک اعتیاد دی دارای آشپزخانه صنعتی جهت تهیه وعده های غذایی برای بیماران ، رختشوی خانه ، بوفه ، کافی شاپ ، انبار بهداشتی جهت مواد غذایی ، انبار دارویی ، واحد امانات و کلیه امکانات رفاهی و هتلی می باشد.

 

بخش مراقبت های ویژه :

این بخش مجهز به کلیه لوازم و امکانات ICU شامل :

ونتیلاتور و دستگاه بیهوشی ، دستگاه الکترو شوک ، مانیتورینگ قلبی و تنفسی ، دستگاه ECG ( نوار قلبی ) ، ساکشن ، پالس اکسی متر ، کاپنوگراف ، ترالی اورژانس و تجهیزات احیاء قلبی-ریوی و ... بوده و در مواقع لزوم از جمله سم زدایی ، اورژانس های طبی و نیز شوک درمانی ( ECT ) مورد استفاده قرار می گیرد.

 

تگها : کلینیک ترک اعتیاد دی , خدمات کلینیک دی , مرکز ترک اعتیاد , کمپ ترک اعتیاد , بهترین کلینیک ترک اعتیاد تهران , بهترین مرکز ترک اعتیاد تهران