خدمات مرکز ترک اعتياد


مقالات و سوابق بیماران

 • دو عامل ضروری در بهبودی و درمان اعتیاد

  اعتیاد یک بیماری است که هر چه سریعتر می بایست برای درمان آن اقدام شود. باید با فرد معتاد بعنوان یک بیمار رفتار شود و با درمان های تخصصی این مشکل برطرف شود. اما چطور ممکن است در روند درمان اعتیاد بهبودی رخ دهد؟ دو عامل ضروری در این زمینه ضروری است: افراد معتاد باید اعتقادشان به توانایی طرز فکرشان را از دست بدهند. آنها باید یاد...

  ادامه مطلب...
 • اختلال افسرده خویی

  معمول ترین خصایص اختلال دیس تایمی یا افسرده خویی عبارت است از وجود خلق افسرده در بیشتر روزها و در بیشتر اوقات روز. افسرده خویی با احساس بی کفایتی، احساس گناه ، تحریک پذیری و خشم، انزوا از جامعه، از دست دادن علایق و بی کفایتی و فقدان بهره وری همراه است. اصطلاح "دیس تایمی" که به معنای کج خلقی است در 1980 وضع شد. اکثر بیمارانی را...

  ادامه مطلب...
 • اضطراب

  اضطراب پدیده ای محوری است که نظریات روان پزشکان زیادی حول آن شکل گرفته است. بنابراین اصطلاح "اضطراب" در نظریه روانپزشکی و نیز در تحقیقات متمرکز بر علوم اعصاب و مکاتب مختلف فکری تحت تاثیر اصول شناختی رفتاری نقش محوری دارد. اختلالات اضطرابی با عوارض زیادی همراه اند و اغلب مزمن شده و نسبت به درمان مقاوم هستند. این اختلالات را...

  ادامه مطلب...

داروهای گیاهی ترک اعتیاد

داروهای گیاهی ترک اعتیاد

امروزه اعتیاد یک معضل اجتماعی و به نوعی فرهنگی است که افراد زیادی را به کام خود کشیده است و ابعاد مختلف شخصی، اجتماعی، شغلی و فرهنگی فرد را تحت تاثیر قرار داده و درمان و ترک آن نیاز به یک روش اصولی و برنامه ریزی علمی و تخصصی دارد.

اخیراً در شبکه های ماهواره ای و کانال های مجازی تبلیغات گسترده ای برای داروهای گیاهی ترک اعتیاد انجام می شود و گفته می شود که این داروها با ترکیب عصاره ی چند گیاه باعث ترک اعتیاد قطعی می شود.


با توجه به اینکه مهم ترین و قوی ترین مواد مخدر و اعتیادآور (تریاک، هروئین، کوکائین و ...) منشأ گیاهی دارند و در اکثر آنها مورفین وجود دارد، مهمولاً داروهای ترک اعتیاد شیمیایی هستند و به دلیل استفاده خودسرانی و غیرعلمی، اکثراً نه تنها منجر به ترک اعتیاد نمی شوند بلکه خود داروها باعث ایجاد وابستگی شدید می شوند.


این داروها به دلیل ایجاد مقاومت شدید، باعث ایجاد اعتیاد شدید شده و معمولاً ترک آنها نیاز به زمان زیاد است و از خود ماده مخدر دشوارتر است.
اینگونه تبلیغات هیچگونه جنبه ی علمی نداشته و اکثر این داروها تقلبی و ساختگی می باشند.


در حال حاضر هیچگونه دارو یا گیاهی وجود ندارد که بتواند به سرعت و بدون عوارض باعث ترک و درمان اعتیاد شود.


معمولاً داروهایی که در کانال های ماهواره ای و شبکه های مجازی به عنوان داروی گیاهی ترک اعتیاد معرفی می شوند، خود حاوی مقداری مواد مخدر هستند که بصورت کنترل نشده و غیر علمی و با تجویز افراد غیر متخصص وارد بدن می شوند و عوارض زیادی را به فرد معتاد وارد می کنند. 


اکثر این داروها که تحت عنوان داروهای ترک اعتیاد و داروهایی برای سم زدایی مواد معرفی می شوند، پس از اتمام دوره مصرف، فرد بیمار با خود دارو وابستگی پیدا کرده و اعتیاد او نیز عود می کند. یعنی نه تنها اعتیاد وی به مواد مخدر درمان نشده، بلکه به خود داروی به اصطلاح گیاهی ترک اعتیاد نیز وابسته می شود.

 

ترک اعتیاد در منزل با داروهای ترک اعتیاد:

با توجه به اینکه روند درمان اعتیاد یا ترک اعتیاد یک پروسه ی بسیار حساس و علمی است، ترک اعتیاد در منزل فقط یک جمله ی تبلیغاتی و سودجویانه است.
ترک اعتیاد و سم زدایی مواد دارای دو جنبه ی جسمی و روحی-روانی است و می بایست تحت نظر متخصص روانپزشکی و کادر روانشناس و ... انجام شود. 


ترک اعتیاد در منزل و با روش ها و داروهای جعلی نه تنها باعث درمان این بیماری نمی شود، بلکه ممکن است بسیار خطرناک باشد و باعث ایجاد مشکلات گوارشی، تشنج، مشکلات قلبی و ... شود. علاوه بر موارد ذکر شده در اکثر موارد بیمار علاوه بر ماده مخدری که مصرف می کرده است، به خود داروی گیاهی ترک اعتیاد نیز وابسته می شود.

ترک اعتیاد با روش های غیر اصولی و غیر علمی، نتیجه ای جز ناکامی برای فرد نخواهد داشت و انگیزه ی فرد معتاد را برای ترک اعتیاد از بین می برد.

 

کلینیک روانپزشکی و ترک اعتیاد دی به سرپرستی دکتر بختیاری با سالها تجربه ی موفق در زمینه ی ترک اعتیاد و سم زدایی مواد و با کادر متخصص روانپزشک، روانشناس، روان درمانگر، مشاور، پرستار و ... خدمات درمان اعتیاد را با روش های علمی و تخصصی به هموطنان عزیز ارایه می نماید.


برای مشاوره رایگان ترک اعتیاد با مشاوران ما تماس بگیرید.

 

داروهای ترک اعتیاد به مواد مخدر:

یک سری دارو برای ترک اعتیاد وجود دارد که فقط باید تحت نظر پزشک متخصص، با دوز مشخص و به میزان مشخص فقط در بعضی موارد باید مورد استفاده قرار گیرد.
برخی داروها مانند بوپرنورفین، متادون، نالوکسان، نالتروکسان و ... وجود دارد که متاسفانه در برخی مراکز ترک اعتیاد به سادگی تجویز و در اختیار بیماران قرار می گیرد.


کلینیک ترک اعتیاد دی بر این باور است که اعتیاد باید بصورت روانی و علمی درمان شود نه اینکه برای ترک اعتیاد به مواد مخدر از این داروها استفاده کرده و این داروها جایگزین مواد مخدر شوند.

تگها : ترک اعتیاد , متادون , بوپرنورفین , داروی ترک اعتیاد , داروی گیاهی ترک اعتیاد , ترک اعتیاد در منزل , مشاوره ترک اعتیاد