خدمات مرکز ترک اعتياد


مقالات و سوابق بیماران

 • مخدر فلاکا یا زامبی چیست؟

  طبق گزارشات بدست آمده از ستاد مبارزه با مواد مخدر، در حال حاضر بیش از 400 نوع مواد مخدر صنعتی، توهم زا و روان گردان در سطح کشور شناسایی شده است. یکی از جدیدترین و قوی ترین نوع ماده های مخدر و توهم زا در جهان که با رشد روز افزون خود در میان جوانان و نوجوانان بالاخص در پارتی های شبانه و کنسرت ها از محبوبیت بالایی برخوردار شده، ماده...

  ادامه مطلب...
 • سم زدایی مواد مخدر

  سم زدایی درمان کاملی نیست ، بلکه مرحله نخست درمان است   سم زدایی یا مسمویت زدایی چیست ؟ مهم ترین و فوری ترین روش درمانی اعتیاد از نظر زیستی فیزیولوژیکی ، سم زدایی مواد یا مسمومیت زدایی است. گام اول درمان اعتیاد ( ترک اعتیاد ) به مواد به ویژه مواد افیونی ، کنترل نشانه های ترک است. اگر فردی از مصرف ماده ای که برای او وابستگی...

  ادامه مطلب...
 • ترک ماریجوانا

  در آمریکا برگها و گلهاى شاهدانه آمریکایى را خشک می‏ کنند و از آن توتون سبز رنگى به دست می‏ آورند که همان ماریجوانا است. چون این توتون خیلى زبر است براى پیچیدن آن از چندین دور کاغذهاى سفید یا قهوه ‏اى رنگ استفاده می‏ کنند و آن را ریفر مى ‏نامند. مشتاقان آن را به صورت دسته‏ جمعى در محل هایى به نام تی‏پاد تدخین می‏کنند. این سیگار...

  ادامه مطلب...

ترک ماریجوانا

ترک ماریجوانا

در آمریکا برگها و گلهاى شاهدانه آمریکایى را خشک می‏ کنند و از آن توتون سبز رنگى به دست می‏ آورند که همان ماریجوانا است. چون این توتون خیلى زبر است براى پیچیدن آن از چندین دور کاغذهاى سفید یا قهوه ‏اى رنگ استفاده می‏ کنند و آن را ریفر مى ‏نامند. مشتاقان آن را به صورت دسته‏ جمعى در محل هایى به نام تی‏پاد تدخین می‏کنند. این سیگار به کندى می‏سوزد و خیلى زود خاموش می‏گردد، به همین علت معتادان با پکهاى سریع و دسته‏ جمعى مانع خاموش شدن آن می ‏شوند و براى این که از این سیگار استفاده کامل بشود در اماکن سر بسته استعمال می‏گردد.

علايم ترک حشیـش و ماریجوانا :

سندرم ترک حشيش در کسانی ديده می شود که پس از مصرف دراز مدت مقادير زياد ؛ اقدام به قطع ناگهانی مصرف می کنند . اين علايم چند ساعت پس از آخرين مصرف شروع می شود ؛ در عرض ۸ ساعت به اوج می رسد و معلوم نيست ما را با خود به كجا ببرد اين علايم عبارتند از :

۱ - تحريک پذيری ، بی حوصلگی ، بی قراری و اضطراب و افسردگی (در افرادی که مصرف زیاد باشد بیشتر خواهد بود) احساس طرد شدگی، ترس و وحشت، دگرگونی و تغییر شکل فضا و زمان

۲ - اختلال خواب و بی اشتهايی

۳ - تعريق ، لرزش و نا آرامی

۴ - اسهال - تهوع و استفراغ

۵ - دردهای عضلانی تشنگی

۶ - افزايش درجه حرارت بدن

7- فرد پس از بهبودی نسبی دچار افسردگی شدید ، نا امیدی و ...

مواد شیمیائی موجود در ماریجوانا 

از ماری جوانا نزدیک به 400 نوع ماده شیمیائی به دست می آید که مهمترین آنها عبارتند از :

1-THC=deita-9 tetra Hydro cannabinol

2-قیر

3- نیتروژن

4-مونوکسید کربن

وجود THC موجب نشئگی یا ( های ) می شود و در نتیجه تاثیر THC به مغز ؛ فرد مصرف کننده رفته رفته قدرت تمرکز افکار خود را از دست می دهد و نمی تواند شمرده شمرده صحبت کند ؛ فراموشی به او دست می دهد و یاد گیریش بی نهایت ضعیف می شود .

هر چه میزان THC موجود در ماریجوانا بیشتر باشد ؛ این ماده مرغوبتر ؛ قویتر و گرانتراست ! که به آن پوتنسی potency می گویند . حشیشهای خاور میانه که با توتون سیگار می آمیزند و می کشند از بهترین نوع حشیش به شمار می آید و پوتنسی آن بین 20 تا 30 درصد است ماریجوانا یا حشیشهای کلمبیا و ژاپن نیز که ملایمتر بوده و میزان THC آنها به 10 درصد می رسد ؛ از مرغوبیت بالائی برخوردار است . به دلیل موجود رادیو اکتیو در حشیش ها ئی با THC بالا ؛ تا 6 ماه پس از آن نیز می توان از طریق آزمایش خون مصرف کننده ؛ استفاده از آن را ثابت کرد اما زمان دقیق مصرف به درستی قابل دسترسی نیست .

مشكلات مصرف شديد و طولاني ماری جوانا

اختلال پارانوئيد(paranoid disorder):

برجسته ترين ويژگيهای اين اختلال عبارتند از: بی اعتمادی و بد گمانی فراگير نسبت به ديگران، حساسيت زياد نسبت به بی اعتنايی و تلقی خصمانه از اعمال و رفتار ديگران. اين افراد اهل جر و بحث، خشک و عصبی هستند وبه نظر می رسد که آماده ی حمله هستند و هميشه در حالت دفاعی و گارد قرار دارند.در صداقت و وفاداری دوستان، آشنايان و همسرشان ترديد دارند.

به طوري كه زندگي را براي خود و اطرافيان به طرز مرموزانه اي گنگ و بي معنا ساخته اند و براي هركارشان دلايل متعددي دارند و شايد بتوانند ديگران را نیز متقاعد كنند.

چنين افرادي بيشتر در توهمات خود به سر مي برند و كمتر درجمع حضورمي يابند.

تگها : حشیش , ترک حشیش , ترک ماری جوانا , ماریجوانا , گل , عوارض ماریجوانا