خدمات مرکز ترک اعتياد


مقالات و سوابق بیماران

 • مخدر فلاکا یا زامبی چیست؟

  طبق گزارشات بدست آمده از ستاد مبارزه با مواد مخدر، در حال حاضر بیش از 400 نوع مواد مخدر صنعتی، توهم زا و روان گردان در سطح کشور شناسایی شده است. یکی از جدیدترین و قوی ترین نوع ماده های مخدر و توهم زا در جهان که با رشد روز افزون خود در میان جوانان و نوجوانان بالاخص در پارتی های شبانه و کنسرت ها از محبوبیت بالایی برخوردار شده، ماده...

  ادامه مطلب...
 • سم زدایی مواد مخدر

  سم زدایی درمان کاملی نیست ، بلکه مرحله نخست درمان است   سم زدایی یا مسمویت زدایی چیست ؟ مهم ترین و فوری ترین روش درمانی اعتیاد از نظر زیستی فیزیولوژیکی ، سم زدایی مواد یا مسمومیت زدایی است. گام اول درمان اعتیاد ( ترک اعتیاد ) به مواد به ویژه مواد افیونی ، کنترل نشانه های ترک است. اگر فردی از مصرف ماده ای که برای او وابستگی...

  ادامه مطلب...
 • ترک ماریجوانا

  در آمریکا برگها و گلهاى شاهدانه آمریکایى را خشک می‏ کنند و از آن توتون سبز رنگى به دست می‏ آورند که همان ماریجوانا است. چون این توتون خیلى زبر است براى پیچیدن آن از چندین دور کاغذهاى سفید یا قهوه ‏اى رنگ استفاده می‏ کنند و آن را ریفر مى ‏نامند. مشتاقان آن را به صورت دسته‏ جمعى در محل هایى به نام تی‏پاد تدخین می‏کنند. این سیگار...

  ادامه مطلب...

بیماران کلینیک ترک اعتیاد

بیماران کلینیک ترک اعتیاد

رفتار خانواده با فرد معتاد در جهت بهبودی،  یکی از موضوعاتی است که دانستن آن می تواند در درمان و پیشگیری از اعتیاد نقش معجزه آسایی داشته باشد. نقش خانواده و اطرافیان در ادامه اعتیاد به قدری مهم است که همیشه گفته می شود : اگر  خانواده و اطرافیان بيمار در شروع اعتیادش مقصر نباشند در ادامه اعتیادش می توانند کاملا مقصر باشند!

متاسفانه بسیاری از خانواده ها تصور می کنند:  اعتیاد یک عادت ساده است که با مصرف مواد شروع می شود و فرد معتاد از ترس علایم خماری و اذیت شدن قادر به قطع مصرف نیست و در صورتیکه ما به او کمک کنیم تا قطع مصرف کند و از لحاظ بدنی اذیت نشود با توجه به اینکه زندگی دردناک گذشته اش را بیاد می آورد درس عبرت خواهد گرفت و به سمت مصرف مواد بر نمی گردد!

براساس چنین تصور اشتباهی است که اطرافیان بیشترین انرژی و هزینه را در سم زدایی مواد و قطع مصرف مواد صرف می کنند و توقع دارند چون فرد بعد از سم زدایی ( با روش های درمانی یا بستری شدن در کمپ یا خودسرانه ) دیگر دچار علایم خماری نمی شود و مشکلات جسمی ندارد اگر به سمت اعتیاد برگردد تنها دلیل آن بی غیرتی، بی ارادگی ، هوسبازی و بسیاری انگ های دیگر است!

علی رغم تصوری که اکثر بیماران و خانواده های آنها دارند امروزه قسمت اول درمان اعتیاد که همان قطع مصرف مواد است به راحتی صورت می گیرد. ولی متاسفانه بیمار در قسمت اصلی درمان که همان بازتوانی و کسب مهارت برای برخورد درست با مشکلات است، کاملا تنها می ماند!

بیمارانی که در کلینیک ترک اعتیاد بستری می شوند اکثراً از یک یا چند اختلال شخصیت و بیماری روانی رنج می برند که برای ترک اعتیاد آنها، اول می بایست بیماری های روانی آنها تحت نظر متخصص روانپزشکی ریشه یابی و به درمان آنها پرداخته شود، سپس به درمان و ترک اعتیاد پرداخته شود. این بیماران نیاز به مراقبت های خاص در یک مرکز ترک اعتیاد و حمایت خانواده دارند تا دوره سم زدایی مواد را با موفقیت پشت سر گذاشته و با شرکت در جلسه های مشاوره فردی و گروهی از بازگشت و عود بیماری آنها جلوگیری شود.

کلینیک ترک اعتیاد دی با بیش از 20 سال سابقه و تجربه موفق در درمان بیماران مبتلا به بیماری اعتیاد یکی از معدود مراکز تخصصی ترک اعتیاد است که بصورت شبانه روزی آماده ارایه خدمات بستری اعتیاد و روانپزشکی می باشد.

تگها : ترک اعتیاد , اعتیاد , کلینیک ترک اعتیاد , مرکز ترک اعتیاد , سم زدایی مواد , بیماران کلینیک ترک اعتیاد