خدمات مرکز ترک اعتياد


مقالات و سوابق بیماران

 • نالتروکسان

  یکی از داروهایی که امروزه برای درمان سوء مصرف مواد مخدر در کلینیک های ترک اعتیاد از سوی پزشکان تجویز می شود دارویی به نام نالتروکسان (Naltrexone) است که معمولاً به عنوان داروی مکمل، در درمان مواد افیونی نقش درمانی بسزایی دارد. نالتروکسان یا نالترکسون در واقع عملکردی ضد مواد مخدر دارد. بدین صورت که، با تأثیری که بر سلول های عصبی...

  ادامه مطلب...
 • اختلالات تجزیه‌ای یا گسستگی

  فراموشی همانند نعمتی طبیعی و ارزشمند در زندگی فرد نمود می کند و با بروز فراموشی و نسیان به فرد کمک کرده تا زندگی بهتری داشته باشد. گاهی فراموشی به طور طبیعی رخ نمی دهد و این رخداد در ادامه یک آسیب جدی یا شوکی شدید بروز می دهد که در روان شناسی بالینی از آن به عنوان اختلالات گسستگی یا تجزیه ای یاد می کنیم. این اختلالات در واقع به...

  ادامه مطلب...
 • فن سیکلیدین

  نوعی از مواد توهم زا و اعتیاد آور فن سیکلیدین یا PCP نام دارد. این ماده که در واقع در دهه های اخیر به عنوان ماده بیهوشی در بیمارستانها مورد استفاده قرار می گرفت عوارض خطرناکی مانند: آشفتگی روانی، از خود بی خود شدن تا مرز خودکشی را به همراه داشت که پس از ممنوعیت مصرف در بیمارستانها، در سال های اخیر در زمره مواد مخدر و توهم زا قرار...

  ادامه مطلب...

بیماران کلینیک ترک اعتیاد

بیماران کلینیک ترک اعتیاد

رفتار خانواده با فرد معتاد در جهت بهبودی،  یکی از موضوعاتی است که دانستن آن می تواند در درمان و پیشگیری از اعتیاد نقش معجزه آسایی داشته باشد. نقش خانواده و اطرافیان در ادامه اعتیاد به قدری مهم است که همیشه گفته می شود : اگر  خانواده و اطرافیان بيمار در شروع اعتیادش مقصر نباشند در ادامه اعتیادش می توانند کاملا مقصر باشند!

متاسفانه بسیاری از خانواده ها تصور می کنند:  اعتیاد یک عادت ساده است که با مصرف مواد شروع می شود و فرد معتاد از ترس علایم خماری و اذیت شدن قادر به قطع مصرف نیست و در صورتیکه ما به او کمک کنیم تا قطع مصرف کند و از لحاظ بدنی اذیت نشود با توجه به اینکه زندگی دردناک گذشته اش را بیاد می آورد درس عبرت خواهد گرفت و به سمت مصرف مواد بر نمی گردد!

براساس چنین تصور اشتباهی است که اطرافیان بیشترین انرژی و هزینه را در سم زدایی مواد و قطع مصرف مواد صرف می کنند و توقع دارند چون فرد بعد از سم زدایی ( با روش های درمانی یا بستری شدن در کمپ یا خودسرانه ) دیگر دچار علایم خماری نمی شود و مشکلات جسمی ندارد اگر به سمت اعتیاد برگردد تنها دلیل آن بی غیرتی، بی ارادگی ، هوسبازی و بسیاری انگ های دیگر است!

علی رغم تصوری که اکثر بیماران و خانواده های آنها دارند امروزه قسمت اول درمان اعتیاد که همان قطع مصرف مواد است به راحتی صورت می گیرد. ولی متاسفانه بیمار در قسمت اصلی درمان که همان بازتوانی و کسب مهارت برای برخورد درست با مشکلات است، کاملا تنها می ماند!

بیمارانی که در کلینیک ترک اعتیاد بستری می شوند اکثراً از یک یا چند اختلال شخصیت و بیماری روانی رنج می برند که برای ترک اعتیاد آنها، اول می بایست بیماری های روانی آنها تحت نظر متخصص روانپزشکی ریشه یابی و به درمان آنها پرداخته شود، سپس به درمان و ترک اعتیاد پرداخته شود. این بیماران نیاز به مراقبت های خاص در یک مرکز ترک اعتیاد و حمایت خانواده دارند تا دوره سم زدایی مواد را با موفقیت پشت سر گذاشته و با شرکت در جلسه های مشاوره فردی و گروهی از بازگشت و عود بیماری آنها جلوگیری شود.

کلینیک ترک اعتیاد دی با بیش از 20 سال سابقه و تجربه موفق در درمان بیماران مبتلا به بیماری اعتیاد یکی از معدود مراکز تخصصی ترک اعتیاد است که بصورت شبانه روزی آماده ارایه خدمات بستری اعتیاد و روانپزشکی می باشد.

تگها : ترک اعتیاد , اعتیاد , کلینیک ترک اعتیاد , مرکز ترک اعتیاد , سم زدایی مواد , بیماران کلینیک ترک اعتیاد