خدمات مرکز ترک اعتياد


مقالات و سوابق بیماران

 • نالترکسان

  شکل خوراکی این دارو در 1984 از طرف FDA جهت درمان وابستگی مواد افیونی در مورد تأیید قرار گرفت. جالب اینکه تقریباً در همان سال ها از طرف NIDA(موسسه ملی سوء مصرف دارو) راهنمای تولید Guidelineنالترکسان مداوم رهش تعیین و اعلام شد. در این راهنما کسب سطح خونی دو نانوگرم در میلی لیتر، فرمولاسیون ساده، ایمنی و بالاخره سهولت نسبی تولید انبوه مورد...

  ادامه مطلب...
 • سندرم های کم توانی ذهنی ژنتیکی

  رفتارهای اختصاصی و پیش بینی کننده ای با برخی سندرم های ژنتیکی کم توانی ذهنی ارتباط دارند. این فنوتیپ های رفتاری طبق تعریف، سندرمی از رفتارهای ملموس هستند که احتمال بروز آنها در افراد دچار برخی ناهنجاری های ژنتیک بیشتر است. نمونه های فنوتیپ های رفتاری در سندرم های ژنتیکی نظیر سندرم x شکننده، سندرم پرادر-ویلی و سندرم داون دیده می...

  ادامه مطلب...
 • بنزودیازپین ها

  کلردیازپوکساید اولین بنزودیازپینی بود که در سال 1959 معرفی شد دیازپام در ساال 1963 در دسترس قرار گرفت. طی سه دهه بعد، به دلیل ایمنی بالاتر و تحمل پذیری بهتر، بنزودیازپین ها جای داروهای خواب آور و ضد اضطراب قدیمی را گرفتند. نام بنزودیازپین ها از ساختمان مولکولی آنها گرفته شده است. از آنجا که بنزودیازپین ها اثرات رخواتزایی و ضد...

  ادامه مطلب...

اگر کودکان می توانند وعده ها و قولهایی که به آنها می دهید را بشنوند حتما می توانند درخواست های شما را هم بشنوند

اگر کودکان می توانند وعده ها و قولهایی که به آنها می دهید را بشنوند حتما می توانند درخواست های شما را هم بشنوند

جیم فی روانشناسی است که 47 سال با کودکان و خانواده هایشان کار کرده است. او می گوید در این مدت کودکی را ندیده است که در شنیدن وعده و وعیدهای والدینش شکست خورده باشد. آنها در همان اولین بار که گفته می شوند، می شنوند.

وی می گوید در این مدت متوجه شده است که اگر والدین دستورالعملهای زیر را رعایت کنند درخواستها و خواسته هایشان نیز همانند وعده و وعیدهایشان در همان اولین بار شنیده می شوند.


تعلیم دادن کودکان برای شنیدن خواسته هایمان کار چندان پیچیده ای نیست. تنها نیاز به بازآموزی مجدد والدین دارد.

رای این کار لازم است دستورالعمل های زیر را رعایت کنید: 
1- خودتان را ملزم کنید که یک دستور یا خواسته را بیشتر از یک بار تکرار نکنید. 
کودکان بطور ناخودآگاه یاد می گیرند که هر یک از والدین یک خواسته را تا قبل از مرحله عمل چندبار تکرار می کنند.

بنابراین لازم است به خودمان و آنها یاد بدهیم که هر خواسته ای تنها یکبار گفته می شود و دیگر تکرار نخواهد شد. 


2- برای وارد عمل شدن آماده باشید. 
در این مرحله لازم است که در صورتیکه کودکتان دستورات شما را در همان مرحله اول نادیده گرفت وارد عمل شوید.

به این معنا که به محض سرپیچی کردن، او را روی یک صندلی بنشانید و او را وادار کنید تا به گفته شما گوش دهد و به او بگویید" گوش نکردن تو می تواند چقدر ناراحت کننده باشد. الان می توانی به حرفها ی من گوش دهی" . ایجاد چنین شرایطی که ممکن است برای کودک اندکی هم سخت باشد بسیار کمک کننده خواهد بود. 


3- هیچگاه جمله" اما من نشنیدم" را به عنوان یک عذر نپذیرید. 
هرگاه با چنین جمله ای مواجه شدید به او بگویید" که گوش نکردن تو چقدر ناراحت کننده است. گوش های تو احتمالا می توانند بهتر از این باشند". بسیار مهم است که این جملات را بدون سرزنش کردن بگوییم و در مورد عواقب گوش نکردن به او تذکر دهیم. 


4- در انجام این دستورالعمل ها ناامید نشوید. 
اگرچه این دستورالعمل ها ممکن است در ابتدا دشوار باشد، اما مطمئن باشید که با انجام این دستورات والدین دیگر، شما را بخاطر جرات و تمایلتان در تلاش برای تربیت کودکتان تحسین خواهند کرد.


5- آماده باشید تا از داشتن یک کودک شاد و مسئولیت پذیر لذت ببرید. 

 

تگها : تربیت کودکان , مشاوره کودکان